Hanna Banasiak
Hanna Banasiak

Dorobek artystyczny w OTL

Amelka, Bóbr i Król na dachu
autor: Tankred Dorst, współpraca Ursula Ehler, reżyseria: Jacek Malinowski

Balladyna
autor: Juliusz Słowacki , reżyseria: Oleg Żiugżda

Czarodziejski koncert (Miniatury)
autor: Tomasz Brzeziński, reżyseria: Tomasz Brzeziński

doMY
autor: Honorata Mierzejewska-Mikosza, reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza

Dzienniki gwiazdowe
autor: Stanisław Lem , reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Fałszywa Księżniczka
autor: Krystyna Jakóbczyk, reżyseria: Krystyna Jakóbczyk

Fru-Fru
autor: na motywach „Metamorfoza Fru-Fru” Nguyen Tran Thien Loca, reżyseria: Karolina Maciejaszek

Grimm: Sześciu służących
autor: W&J Grimm, reżyseria: Michał Derlatka

Historia Calineczki
autor: Jacek Pietruski, reżyseria: Jacek Pietruski

Historia całkiem zwyczajna
autor: Marija Łado, reżyseria: Petr Nosálek

Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma
autor: Tankred Dorst i Ursula Ehler, reżyseria: Paweł Aigner

Jubileusz 65-lecia
autor: , reżyseria: Scena Inicjatyw Aktorskich

Kartoteka
autor: Tadeusz Różewicz, reżyseria: Krzysztof Rościszewski

Krawiec Niteczka
autor: Małgorzata Wolańska (według Kornela Makuszyńskiego), reżyseria: Małgorzata Wolańska

Król Jeleń
autor: Carlo Gozzi, reżyseria: Paweł Aigner

Miłość
autor: Astrid Desbordes, Pauline Martin , reżyseria: Kreacja Zbiorowa

Na Olimpie - Historie z mitów greckich
autor: Norbert Okoń, reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

Na Warmii... dawno, dawno temu
autor: wg baśni spisanych przez Marię Zientarę Malewską, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Nid
autor: Andrzej Bartnikowski, reżyseria: Andrzej Bartnikowski

O diabełku Widełku
autor: Pierre Gripari, reżyseria: Scena Inicjatyw Aktorskich

Pinokio
autor: Zbigniew Głowacki na motywach bajki Carlo Collodiego, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Psiakość
autor: Marta Guśniowska , reżyseria: Mariola Ordak-Świątkiewicz

Raz, dwa król
autor: Nathalie Papin, reżyseria: Anna Nowicka

Smok Kuba
autor: Mariusz Kozubek, reżyseria: Lech Chojnacki

Szałaputki
autor: Janusz Ryl-Krystianowski , reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski

Śpiąca Królewna
autor: Katarína Aulitisová wg Braci Grimm , reżyseria: Petr Nosálek

Trzy Świnki
autor: Sergiusz Michałkow, reżyseria: Anna Wolszczak

Tymoteusz i Psiuńcio
autor: Jan Wilkowski , reżyseria: Zbigniew Głowacki

Tymoteusz wśród ptaków
autor: Jan Wilkowski, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy koncert
autor: Zespół Aktorski OTL, reżyseria: Zespół Aktorski OTL

Włosy mamy
autor: Gro Dahle, reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza

Żywoty świętych
autor: Jędrzej Wowro, reżyseria: Bohdan Głuszczak

w OTL od 1996 r.

Nagrody i wyróżnienia

2001 wyróżnienie za piosenkę w spektaklu "Na Olimpie"
2003 nagroda dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za rolę Siostry Anny w „Wariacie i zakonnicy” Witkacego.
2008 nagroda dyrektora za rolę królewny Helenki w spektaklu "Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma",
2009 nagroda dyrektora z okazji Miedzynarodowego Dnia Teatru w uznaniu za stworzona wspólnie z Zespołem wysoką jakośc artystyczną spektaklu "Historia całkiem zwyczajna"
2013 Nagroda Dyrektora Naczelnego i Artystycznnego Olsztyńskiego Teatru Lalek w podziękowaniu za twórczy wkład w zespołowa pracę oras stworzenie interesującej i barwnej postacji scenicznej w spektaklu "Na Warmii...dawno, dawno temu", z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 
2019 - Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
2019 - Medal "Za długoletnią Służbę” od Prezydenta Rzeczypospolitej Polski w dniu 11 listopada otrzymała z rąk Wojewody warmińsko – mazurskiego
2020 - za rolę Tymoteusza ze spektaklu „Tymoteusz i Psiuńcio” otrzymała nagrodę w kategorii Ulubiona Postać ze spektaklu w ramach Plebiscytu Publiczności Olsztyńskiego Teatru Lalek | sezon 2019/2020