Tymoteusz wśród ptaków
Tymoteusz wśród ptaków
11-10-2009 60 min. Scena duża
Autor: Jan Wilkowski
Reżyser: Zbigniew Głowacki
Muzyka: Pavel Helebrand
Scenografia: Ireneusz Salwa

Wszystkie dzieci, które lubią misie serdecznie zapraszamy na przedstawienie Olsztyńskiego Teatru Lalek pt. "Tymoteusz wśród ptaków". Spektakl jest kontynuacją przygód sympatycznego misia Tymoteusza, wymyślonego przez wielkiego przyjaciela dzieci Jana Wilkowskiego.
Od reżysera:
„Jeśli uważacie, że pluszowe misie, podobnie jak dzieci istnieją od zawsze, to bardzo się mylicie. Pierwszy z nich pojawił się na świecie pod koniec XIX wieku. Uszyła go mieszkająca w Niemczech pani Margarete Steiff. To dzięki niej i jej siostrzeńcowi, który założył istniejącą do dzisiaj firmę produkującą te najpopularniejsze przytulanki świata, miś wyruszył w świat i zamieszkał niemal w każdym domu. Ale oprócz misiów domowych są również misie literackie i filmowe. Kto nie zna Paddingtona, Kubusia Puchatka, Uszatka, Coralgola? Wszyscy znają. Ale nie wszyscy poznali misia teatralnego. To nasz Tymoteusz, zwany czasem Rymcimci. Niektórzy widzieli go w granym w naszym teatrze przedstawieniu Tymoteusz i Psiuńcio. Teraz czas na jego nową przygodę: z wiosną, ptakami, jajkiem, lisem i własnym niedźwiedzim tatą. Tymoteusz podobnie jak Wy ma szalone pomysły, jest trochę lekkomyślny, roztrzepany, wesoły i bardzo uparty. Jest po prostu taki jak Wy, i tak jak Wy ma kłopoty z dorosłymi i otaczającym go światem. I tak jak Wy raczej sobie z nimi radzi. A jak? Zobaczcie sami!”

 

Spektakl od lat 3.

Aktorzy: Hanna Banasiak, Jarek Cupriak, Tomasz Czaplarski [gościnnie], Monika Gryc, Adam Hajduczenia, Honorata Mierzejewska-Mikosza, Mateusz Mikosza, Alicja Wroniszewska