Włosy mamy
fot. Ola Zinkiewicz fot. Ola Zinkiewicz fot. Ola Zinkiewicz fot. Ola Zinkiewicz
Włosy mamy
09-09-2017 60 min. Scena duża
Autor: Gro Dahle
Reżyser: Honorata Mierzejewska-Mikosza
Adaptacja: Honorata Mierzejewska-Mikosza
Animacje: Aleksander Janas
Muzyka: Katarzyna Brochocka
Pedagog teatralny: Justyna Czarnota
Scenografia: Marika Wojciechowska
Tłumaczenie: Helena Garczyńska

Książka „Włosy mamy” Gro Dahle i Sveina Nyhusa to picturebook – publikacja łącząca ze sobą obrazy i tekst. Zachwyca od pierwszego spojrzenia. Autorka w swojej twórczości podejmuje niełatwe tematy. Mała Emma mieszka z mamą, która ją bardzo kocha, spędza z nią czas, bawi się. Zdarzają się jednak chwile, kiedy mama nie gotuje, nie robi zakupów, a nawet nie może wstać z łóżka. Emma obwinia mamę, nie może się pogodzić z takim jej zachowaniem, nie rozumie go. Widzi, jak mama się zmienia, jak włosy zaczynają być w nieładzie. Przyczyny upatruje we włosach – splątanych i skłębionych. Dziewczynka wierzy, że jeśli uda się rozprostować supły, to wszystko wróci do normy.

Nad spektaklem pracował zespół ludzi – w tym pedagog teatru, twórcy zwrócili uwagę na najróżniejsze emocje, które pojawiają się między córką a mamą. Z podobnymi emocjami i reakcjami dzieci spotykają się w domu, w codziennych relacjach z dorosłymi. Spektakl ma za zadanie pokazać dzieciakom, że rodzicom zdarza się mieć gorszy dzień i to nie jest wina dzieci – tak po prostu bywa. Z kolei dorosłym zwracamy uwagę na to, jak bardzo głęboko dzieci przeżywają ich stany emocjonalne.

Mamy nadzieję na piękne i bogate przeżycia podczas naszego spektaklu. Namawiamy też na rozmowę z dziećmi po przedstawieniu, świetnym narzędziem do tego będą broszury:
DO POBRANIA:

>>> Broszura - dla rodzica 

>>> Broszura - dla nauczyciela

 

Przedstawienie dla widzów od lat 5.
Podany wiek widzów wiąże się z tym, jak bardzo złożona jest fabuła danego spektaklu.

Aktorzy: Hanna Banasiak, Tomasz Czaplarski [gościnnie], Monika Gryc, Karolina Sadowska, Roman Wołosik