Projekt to działanie edukacyjno-animacyjne, realizowane od 6 maja - 30 września 2019. Działanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz więcej

Ważnym elementem działalności teatru jest edukacja widza - na każdym etapie przyjaźni z teatrem.

Zobacz więcej

Słuchowiska powstały w ramach projektu „Koronasłuchowiska” Olsztyńskiego Teatru Lalek i Pracowni Dramatu w warunkach ograniczeń wynikających z sytuacji zagrożenia epidemiologicznego. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Zobacz więcej

W sezonie 2019/2020 jesteśmy Partnerem Teatroteki - współpracujemy z Instytutem Teatralnym, by rozwinąć współpracę z nauczycielami.

Zobacz więcej

Pracownia Dramatu to inicjatywa, którą powołał dyrektor - Andrzej Bartnikowski w kwietniu 2016 roku. Od tego czasu grupa olsztyńskich pisarzy przekształca się w dramatopisarzy. 

Zobacz więcej

W Olsztyńskim Teatrze Lalek w sezonie 2015/2016 powstał projekt Pracownia Polskiej Klasyki. Staramy się, by Teatr był miejscem spotkań i dialogu - z literaturą, czy z sytuacją społeczno-polityczną. Teatrowi przyświeca też idea edukowania widza - nie tylko przez opowiadanie o stylach i formach teatralnych.

Zobacz więcej

Założeniem projektu jest tworzenie spektakli skonstruowanych w taki sposób, by możliwe było zagranie ich w każdej przestrzeni - innej niż tradycyjne pudełko teatralne.

Zobacz więcej