Żółtoniebieski
fot. Paweł Strzelec fot. Paweł Strzelec fot. Paweł Strzelec fot. Paweł Strzelec
Żółtoniebieski
Mały widz
1,5+
02-03-2019 45 min. Scena kameralna
Autor: na motywach „Mały żółty i mały niebieski” Leo Lionniego
Reżyser: Honorata Mierzejewska-Mikosza
Muzyka: Iga Eckert
Scenografia: Ewa Woźniak
Tłumaczenie: Marta Tychmanowicz - Wydawnictwo BABARYBA

Spektakl jest podróżą w krainę plastyki już dla 1,5 rocznych widzów. Chcemy, by każdy maluch czuł się swobodnie, dlatego widownia zajmuje miejsca na kolorowych poduchach i materacach! To prosta opowieść, w której kolory i barwy mieszają się, mają różne faktury i odcienie. Aktorzy, wykorzystując proste elementy, wyczarują Małym Widzom historię przyjaźni Żółtego i Niebieskiego. Sprawdźcie jak będzie wyglądał ich świat!

"Żółtoniebieski" to spektakl dla najmłodszych widzów, który powstał w Olsztyńskim Teatrze Lalek z inspiracji picturebookiem „Mały żółty i mały niebieski” Leo Lionniego. To książka, która cieszy się powodzeniem na świecie już od wielu lat. Otrzymała tytuł Najlepszej Ilustrowanej Książki Dla Dzieci roku 1959 wg New York Timesa i doczekała się kilkunastu tłumaczeń – w tym na język polski (Wydawnictwo BABARYBA). To pełna uśmiechu opowieść o relacjach, różnicach i przyjaźni mimo inności. Tekst i sztuka (reż. Honorata Mierzejewska-Mikosza) mówi o ciekawości świata, co aktorzy pokażą przez różne, proste środki teatralne, które rozbudzają ową ciekawość w dzieciach. 

Na tę wyjątkowo bogatą lekcją plastyki – zarówno dla najmłodszych widzów jak i rodziców – zapraszamy od 2 marca 2019!

Zachęcamy do lektury artykułu autorstwa wnuczki autora Leo Lionniego - Annie Lionni:

https://www.publishersweekly.com/pw/by-topic/childrens/childrens-book-news/article/74918-leo-lionni-s-unfinished-business.html

Aktorzy: Tomasz Czaplarski [gościnnie], Piotr Michalczuk [gościnnie], Honorata Mierzejewska-Mikosza