Zielony wędrowiec
Zielony wędrowiec
Mały widz
5+
27-09-2014 60 min. Scena duża
Autor: Liliana Bardijewska
Reżyser: Michał Derlatka
Dramaturg: Jorge Gallardo Altamirano
Muzyka: Igor Gawlikowski
Scenografia: Michał Dracz

Zielony wędrowiec , to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, to bajka o przyjaźni  i potrzebie akceptacji odmienności -mówiąc krótko, to bardzo pouczająca lekcja tolerancji.

Pewnego dnia sympatyczny Stworek porzuca  bezpieczną Szarą Stworię i wyrusza w drogę w poszukiwaniu Zielonej Rzeki, bo tylko w jej wodach zobaczy swoje prawdziwe odbicie. Podczas pełnej przygód wędrówki przed oczami naszego bohatera roztacza się swoista feeria barw. Jego droga wiedzie przez Krainę Błękitu, Królestwo Purpurii, poprzez Krainę Białej Mgły, aż do Zielonej Rzeki, aby po tęczowym moście, zawieść go z powrotem do domu, bo przecież „każda wędrówka kończy się tam, gdzie się zaczęła”. Radą i wsparciem służy Stworkowi wiele barwnych postaci m.in.  Ślimak Lazur, Cytrynowożółty Zając, czy Król Pąs Pierwszy, a każda odwiedzana przez niego okolica niesie z sobą inną mądrość i doświadczenie.

Dla dzieci od 5. lat

Spektakl wziął udział w 21. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnejma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Andrzej Lis, Piotr Morawski, Łukasz Rudziński, Joanna Targoń, Mike Urbaniak, Kalina Zalewska.

 

Aktorzy: Tomasz Czaplarski [gościnnie], Agnieszka Harasimowicz, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Jagna Polakowska, Agnieszka Roszko, Roman Wołosik