Żaba nie Śmieszka
Żaba nie Śmieszka
Mały widz
5 +
29-04-2023 45 min. Scena duża
Autor: Michał Kaźmierczak
Reżyser: Aga Błaszczak
Choreografia: Ewelina Ciszewska
Muzyka: Rafał Ryterski
Scenografia: Joanna Kubik

Na środku oceanu spotykamy Żabę Śmieszkę, która dryfuje spokojnie i rozmawia ze swoim ukochanym Niebkiem – tak właśnie zaczyna się ta niezwykła opowieść. Jednak co robi mała żaba na środku ogromnego oceanu – tam gdzie nie spotyka się prawie zupełnie nikogo? No właśnie – PRAWIE zupełnie nikogo. Bo pewnego dnia Żaba Śmieszka spotyka Meduzę i nie jest to zwyczajne spotkanie. A dlaczego Żaba Śmieszka jest Śmieszką? A może wcale nie jest ona aż taką Śmieszką, za jaką wszyscy ją brali i wciąż biorą?

Żaba nie Śmieszka to opowieść o samotności, o radzeniu, ale i nieradzeniu sobie z nią, o wyobcowaniu i poczuciu odmienności, ale przede wszystkim jest to opowieść o akceptacji i bliskości, która może zrodzić się między dwojgiem istot – chociaż z pozoru mogą wydawać się nam one zupełnie do siebie nieprzystające. Melanocetus – ryba głębinowa z charakterystyczną żarówką na głowie, czy pstrokaty Konik Morski – to tylko dwie postaci z barwnej, podwodnej plejady, która przewija się w trakcie spektaklu. A wszystkie one ożywione zostały jako duże formy lalkowe!

Autorem scenariusza jest Michał Kaźmierczak – członek Pracowni Dramatu.

 

Spektakl bierze udział w  30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Aktorzy: Monika Gryc, Agnieszka Harasimowicz, Jakub Ignasiak, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Jagna Polakowska, Karolina Sadowska, Sylwia Wiensko