Mamu-Ty
Mamu-Ty
Mały widz
5+
26-09-2020 70 min. Scena duża
Autor: Katarzyna Matwiejczuk
Reżyser: Aga Błaszczak
Muzyka: Dawid Majewski
Scenografia: Katarzyna Leks

 

Czy prawdziwy dom jest tam, gdzie przyszliśmy na świat, czy może po drugiej stronie galaktyki? Czy psina może zostać siostrą mamuta, któremu zawsze jest zimno? I czy można zaprzyjaźnić się z ambitnym odkurzaczem? Między epoką lodowcową a zwykłym, współczesnym domem, gdzie w kominku zawsze płonie ogień, razem z małym mamutem Mamu będziemy poszukiwać odpowiedzi na te i inne pytania. Okaże się, że nasz świat ma do zaoferowania przybyszom z innych stron  nie tylko ciepło i bułki z dżemem, ale i ciemne piwnice oraz strach. Wraz z bohaterem odkryjemy jednak, że z każdym lękiem można sobie poradzić  i że w każdej relacji Ty jest równie ważne jak Ja. Twórcy spektaklu pokazują, jak pomiędzy zwyczajnymi-niezwyczajnymi zakupami, podejrzanym cyrkiem i dziecięcą ciekawością świata rodzi się bliskość, wrażliwość i spontaniczność. A przyjaźń, gościnność i przytulanie są tak samo istotne, jak praca. I o wiele zdrowsze. Do tego: nietypowe rozwiązania lalkowo-trikowe!

Autorką scenariusza jest Katarzyna Matwiejczuk - uczestniczka Pracowni Dramatu [ więcej informacji ]

 

www.sztukawspolczesna.org

 

 > Jury 30. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, przyznało Katarzynie Matwiejczuk wyróżnienie honorowe za sztukę pt."AtumammamutA albo Shelter from the Storm"(tytuł oryginalny) , wyróżniając ją za wysoki poziom artystyczny.

> Jury 11 Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2021 przyznało nagrodę dla najlepszego spektaklu nurtu głównego dla spektaklu "Mamu-Ty" w reż. Agi Błaszczak za zaufanie sile teatru lalkowego, dzięki której wykreowany spektakl oddziałuje na emocje i wyobraźnię widzów.

Aktorzy: Jarek Cupriak, Elżbieta Grad, Monika Gryc, Adam Hajduczenia, Jakub Ignasiak, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Karolina Sadowska