Zarażamy teatrem
Zarażamy teatrem

„Zarażamy teatrem” to teatralne działania uliczne i osiedlowe Stowarzyszenia Teatr Poddańczy, mające na celu edukowanie dzieci w zakresie wiedzy o środkach bezpieczeństwa zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa covid-19.

Pandemia i związane z nią ograniczenia w naszym życiu spowodowały niewątpliwie dużo lęku i dezorientacji w dziecięcych umysłach.

  • Dlaczego muszę zakładać maseczkę?
  • Czemu nie mogę uścisnąć kolegi?
  • Czemu wszędzie muszę dezynfekować ręce?

…te i cała masa innych pytań nurtują najmłodszych.

Jako ludzie teatru, od lat grający dla dziecięcej widowni, posiadamy najlepsze narzędzia do tego, aby w zabawny i atrakcyjny sposób wytłumaczyć dzieciom jakich zasad powinny przestrzegać i z czego one wynikają. Jednocześnie, dobrana do działań forma pozwoli rozbroić ich lęki związane z sytuacją epidemii. Celem naszych działań jest równocześnie wzbudzenie nadziei i pozytywnych odczuć związanych z wracaniem do normalności po wielu miesiącach życia w cieniu restrykcyjnych zakazów i strachu.

Idea podwórkowego teatru jest pomysłem zupełnie nowym i oryginalnym w naszym mieście. Olsztyn dotąd nie widział takich działań!

Wydarzenie będzie miało formę koncertu, przeplatanego edukacją w formie gier i zabaw, wszystko w wykonaniu aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Inicjatywę wspiera Urząd Miasta Olsztyna oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie

12 września 2020 | 12:00 | Scena Staromiejska