WYSTAWA
WYSTAWA "Z BIEGIEM LAT"

Zapraszamy na wystawę fotografii Jarosława Poliwko – już od 17.02.2004 w Olsztyńskim Teatrze Lalek!

 

Babcie i dziadkowie w obiektywie olsztyńskiego artysty Jarosława Poliwko – zapraszamy na wernisaż wystawy, która towarzyszyć będzie premierze spektaklu „Babcia” w reżyserii Anity Piotrowskiej! Tym razem artysta w swoich pracach skupił się na seniorach – portretuje ich z charakterystyczną dla swojej twórczości czułością i subtelnością . Jak sam mówi o swojej pracy – jego styl prac to silnie emocjonalne portrety w konwencji społeczno-reportażowej, tak więc z całą pewnością podczas wernisażu nie zabraknie momentów wzruszeń i pochylenia się nad człowiekiem i jego losem – bo właśnie te dwa składniki są głównym tematem inspiracji twórczej artysty.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy w Olsztyńskim Teatrze Lalek!

 

Jarosław Poliwko – fotografią jako pasją zaczął się zajmować już pod koniec lat 80-tych. Od wielu lat z powodzeniem poświęca się tej dziedzinie i zawodowo, i artystycznie. Efektem tego poświęcenia jest własna fotograficzna działalność gospodarcza oraz studio fotograficzne ART3H  Studio, którego Poliwko jest współwłaścicielem. Styl artysty oscyluje w obrębie fotografii społeczno-reportażowej, kreacyjnej, teatralno-muzycznej i silnie emocjonalnej, w której nadrzędnym tematem inspiracji jest człowiek i jego istnienie. Ostatnimi czasy artysta mocno eksploruje fotografię minimalistyczną. Jako podróżnik realizuje również wielopłaszczyznowe reportaże.

Duże wystawy indywidualne: „W Międzygeście” (2008), „Bardzo bliski wschód” (2010), „Teatr nieobiektywnie” (2015), „Gdzieniegdzie” (2015) „Rzuty płaskie” (2021), „ItamItu”(2023).

Wystawy zbiorowe: „Jarosław Poliwko i Karol Rajmund Raich. Wystawa fotografii” (2005), „Niepodobieństwa – Japonia na zdjęciach (2020). „Nierzeczywistości” (2021).

Publikacje: Gazeta Wyborcza, Gazeta Olsztyńska, Made In Warmia&Mazury, FOTO.