Upiory i Cudy Premiera
Upiory i Cudy Premiera

"Czucie i wiara silniej mówi do mnie,niż mędrca szkiełko i oko"
Tym cytatem z "Romantyczności" Adama Mickiewicza zapraszamy na premierę "Upiorów i cudów", która odbędzie się 22 października o godz. 19:00.
Spektakl powstał w ramach programu "Ballady i romanse", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury.


Zaproszenia na spektakl rozdają:
TVP3 Olsztyn
Radio Olsztyn
Radio UWM FM
Ukiel.info
OlsztyniAnka
Meloradio
Gazeta Olsztyńska

Dwusetna rocznica wydania zbioru "Ballady i romanse" to doskonały powód stworzenia spektaklu, który przypomni moment narodzin tak ważnej dla Polski idei romantycznej. Spektakl "Upiory i cudy" realizowany w ramach projektu „Ballady i romanse - To lubię” ma być spektaklem opartym na tekstach Mickiewicza z „Ballad i romansów”, eksplorującym przede wszystkim tematykę relacji świata ponadzmysłowego i materialnego, tak jak ujmowała ją ludowa wizja świata oraz – podążająca za nią wyobraźnia romantyków. Archaiczne treści „Ballad i romansów” zostaną przełożone na język współczesnego teatru formy, nawiązującego w warstwie fabularnej, plastycznej i muzycznej do kultur tradycyjnych, które kształtowały sposób widzenia świata młodego Mickiewicza, a przez to – także polskich romantyków. Spektakl ma na celu „odbrązowienie” poezji Mickiewicza i ukazanie jej fascynujących aspektów powiązanych z archaicznymi wierzeniami i spirytualizmem.

 

Spektakl "Upiory i cudy" został przyjęty do VIII Konkursu Klasyka Żywa


 

Oddział Terenowy TVP S.A. w Olsztynie objął patronatem medialnym premierę spektaklu „Upiory i cudy”.

 

www.olsztyn.tvp.pl


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury.

 

Aktorzy: Jarek Cupriak, Adam Hajduczenia, Jakub Ignasiak, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Jagna Polakowska, Karolina Sadowska, Sylwia Wiensko