Teatr dla Mas - III edycja weekendowa
Teatr dla Mas - III edycja weekendowa
Ruszamy z projektem Teatr dla Mas - III edycja weekendowa!
 
Przez najbliższe trzy dni będziemy gościć aż 300 osób z różnych miejscowości Warmii i Mazur. Przyjadą do nas grupy z Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach, Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Dobrym Mieście, Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, Pasłęckiego Ośrodka Kultury, Centrum Kultury w Ostródzie oraz Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie.
 
Wszyscy zobaczą spektakl w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego pt. "Dzienniki Gwiazdowe".
 
Do zobaczenia!
 
Dzienniki gwiazdowe (wiek: 12+), to seria fantastycznych opowieści, których bohaterem jest astronauta Ijon Tichy. Przemierza on niczym Guliwer kosmiczną przestrzeń, odwiedzając nieznane cywilizacje, będące karykaturą ziemskiej kultury. Widzimy w krzywym zwierciadle szalonych naukowców, których wynalazki bywają nierzadko zagrożeniem dla ludzkiej egzystencji. Rozwój techniki idzie tu w parze z zanikiem humanitaryzmu, sprowadzając człowieka do roli zaprogramowanej maszyny. W ostatecznym rozrachunku to niedoskonałość człowieka czyni go tak wyjątkowym. To spostrzeżenie Tichego powoduje, że opuszcza on bezduszną Enteropię, aby powrócić na Ziemię. Niepowtarzalny komizm, przenikliwość satyry społecznej i politycznej, rozważania nad istotą człowieczeństwa i zagrożeniami jakie niesie rozwój techniki, to wszystko znaleźć można w wielu utworach Stanisława Lema – najbardziej znanego w świecie polskiego autora powieści fantastyczno-naukowych.
W naszym Teatrze zobaczyć można żywoplanowo-lalkową wersję Dzienników gwiazdowych w adaptacji i reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego.
Autor: Stanisław Lem Reżyser: Andrzej Bartnikowski Adaptacja: Andrzej Bartnikowski Animacje: Paweł Walicki Kostiumy: Paweł Walicki Muzyka: Marcin Rumiński Scenografia: Paweł Walicki
 
Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, na działania w zakresie kultury.