Olsztyński Teatr Tańca. Na Osiedlu
Olsztyński Teatr Tańca. Na Osiedlu

Drodzy mieszkańcy Olsztyna, a w szczególności osiedla Wojska Polskiego!
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne pokazy spektaklu "Poruszony Las" realizowane w ramach projektu "Olsztyński Teatr Tańca. Na osiedlu" z Olsztyński Budżet Obywatelski & Miasto Olsztyn.

Szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie:
https://ott.olsztyn.pl/olsztyski-teatr-taca-na-osiedlu
Pokazy odbędą się 6,7 i 8 maja w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Projekt realizowany jest przez Olsztyński Teatr Lalek
bezpłatne wejściówki będą do odbioru od 28.04 (od godz. 10:00 w kasie Olsztyńskiego Teatru Lalek, ul. Głowackiego 17, Olsztyn.

O spektaklu

PORUSZONY LAS (spektakl najnajowy) to taneczna instalacja dedykowana do dziecięcej publiczności w wieku od 0 do 2,5 lat. Format spektaklu pozwala dzieciom i ich rodzinom swobodnie poruszać się w przestrzeni, decydując, gdzie chcą się znaleźć w danym momencie, w którym kierunku podążać wzrokiem i zmysłami, aby mogli razem przeżywać wyjątkowe i niepowtarzalne doświadczenia.

PORUSZONY LAS
REŻYSERIA i CHOREOGRAFIA: Anna Rubirola
WSPÓŁPRACA ARTYSTYCZNA: Big Bouncers Collective
SCENOGRAFIA i KOSTIUMY: Maria Alejandre, Estel Cristia
REŻYSERIA ŚWIATŁA: Joana Serra
MUZYKA: Oriol Roca
TANIEC i KREACJA: Ania Janczarek, Aleksandra Salej, Monika Parafiniuk/ Magda Widłak/ Paulina Spiel
DYREKTOR ARTYSTYCZNY: Katarzyna Grabińska
RELACJA FOTO: Arek Stankiewicz
PLAKAT: Mateusz Obarek Gravite
PREMIERA: 27.12. 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

 

Projekt „Olsztyński Teatr Tańca. Na osiedlu" zostanie zrealizowany już w najbliższy weekend

 

Od piątku do niedzieli (6.05-8.05) w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie spektakl pt. „Poruszony Las" zostanie wystawiony aż dziewięć razy. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Olsztyński Teatr Tańca. Na osiedlu", który  finansowany jest ze środków Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak możemy przeczytać na stronie OTT „Poruszony las” jest  propozycją podróży przez zmieniający się ekosystem, w którym mogą pojawiać się wszelkiego rodzaju istoty, kształty, kolory i dźwięki.

 „Poruszony las jest spektaklem teatru tańca, w którym wykorzystywane są wszystkie zmysły. Rodzice z dziećmi wpuszczani są na scenografię. Nie ma czegoś takiego jak widownia. Tancerze poruszają się pomiędzy nimi. Dzieci mogą wszystkiego dotykać, przemieszczać się po tej scenografii. Artyści przenoszą małego widza do lasu wypełnionego zapachem, światłami, które się w nim pojawiają. Muzyka, która została skomponowana na potrzeby tego spektaklu jest dostosowana do wieku najmłodszych. Nie jest zbyt głośna. Są to dźwięki przyjemne dla takich maluszków. Natomiast światło nie drażni oczu, lecz zaciekawia najmłodszych widzów. W spektaklu biorą udział i dzieci, i rodzice. Kończy się on wspólną zabawą na scenie” – mówi Monika Sobota, reprezentująca Olsztyński Teatr Tańca oraz Fundację Tańca i Sztuki ARToffNIA

Spektakl został wyprodukowany w 2019 roku ramach projektu „Olsztyński Teatr Tańca.Prolog” również finansowanego z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Za reżyserię i choreografię spektaklu odpowiadała hiszpańska tancerka i choreografka - Anna Rubirola. Ze względu na ogromne zainteresowanie wydarzeniem OTT i Fundacja Sztuki ARToffNIA postanowiły pozyskać środki na wznowienie spektaklu i organizację bezpłatnych spektakli dla najmłodszych Olsztynian i ich opiekunów.

„Zapraszamy widzów w wieku do 2,5 lat. Spektakl jest przygotowany tak, żeby dzieci czuły się komfortowo. Mogą to być maluchy raczkujące, pełzające. Mieliśmy takich widzów, których rodzice trzymali na rękach. To było fantastyczne, bo takie maleńkie dzieci, nawet niespełna roczne przychodziły na ten spektakl z opiekunami i śledziły wszystko z otwartą buzią. Było to dla nas przeżycie bardzo ciekawe, że tak małą widownię można zainteresować teatrem tańca, który kojarzony jest ze sztuką trudną” – dodaje Monika Sobota.

Partnerem projektu jest Olsztyński Teatr Lalek, który koordynuje wydarzenie.

„Przedsięwzięcie finansowane jest z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Olsztyński Teatr Tańca, Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA złożyli projekt i jak to zwykle bywa przy OBO środki finansowe muszą przejść przez instytucję miejską. W związku z tym Olsztyński Teatr Lalek staje się partnerem dla Olsztyńskiego Teatru Tańca. Wszystkie wejściówki na spektakle „Poruszony Las” można jeszcze odbierać w kasie Olsztyńskiego Teatru Lalek, choć zostało ich już niewiele. A jeśli jakakolwiek z nich zostanie to zostanie zawieziona do CEiKu, gdzie będzie mogła dalej zostać wykoorzystana. Osoby odpowiedzialne za wpuszczanie widowni będą kontrolować ilość osób na spektaklach. Dodatkowo zadbają, aby sprawdzać, czy  wszystkie osoby, które odebrały wcześniej wejściówki przybyły na wydarzenie. Jeśli nie to będziemy zapraszać  zainteresowanych widzów na miejsca wolne. Będziemy robić wszystko, by jak najwięcej osób miało okazje uczestniczyć w wydarzeniu” – mówi Anna Ratkowska – Filipowicz zastępca dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek.  

 

Projekt realizowany przez Olsztyński Budżet Obywatelski