Międzynarodowy Dzień Ziemi
Międzynarodowy Dzień Ziemi
Dzisiaj rano zadzwonił do nas telefon. To była Matka Ziemia. Mówiła, że jej ciężko.
- Jak możemy Ci pomóc? - zakrzyknęli chórem nasi teatralni Bohaterowie.
- Jakbyście mogli, choć trochę, choć ociupinkę posprzątać lasy i parki- powiedziała niepewnie - gdyby tak każdy podniósł ze mnie trochę śmieci to łatwiej byłoby mi oddychać...
- Już się robi Matko Ziemio! - odpowiedzieli od razu.
Dlatego 22 kwietnia wyruszamy wraz z teatralnymi postaciami, by zmieniać świat. Będziemy o 13.00 w Parku Kusocińskiego. Dołączysz do nas?
A jeśli nie możesz być z nami to rozglądaj się czujnie podczas powrotu do domu. Może napotkasz jakiś porzucony papierek, reklamówkę foliową, czy butelkę. Podnieś to proszę i wyrzuć do kosza, aby ułatwić oddychanie Matce Ziemi. Jeśli masz ochotę to wyślij do nas zdjęcia (organizator@teatrlalek.olsztyn.pl). Na pewno je docenimy! 
 
22.04.2021
Co to był za dzień. Co to były za emocje.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi wybraliśmy się do Parku Kusocińskiego w celu sprzątania naszej planety. Był z nami Kot, Wiedźma, Pani Wiosna oraz jej Pomocnice.
Do akcji dołączyło do nas Przedszkole Artystyczno-Teatralne Dorotka w Olsztynie, Olsztyńscy Urzędnicy z ratusza i Olsztyniacy. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem sprzątali cały teren. Wspólnie znajdowaliśmy naprawdę przedziwne skarby: puszki, butelki, reklamówki, spreje, papierki, kapsle i wiele innych. Zebraliśmy 2⃣6⃣ worków śmieci. To naprawdę imponujący wynik w tak krótkim czasie (50 minut). Z całego serca dziękujemy za Waszą obecność i zaangażowanie, a ZDZiT Olsztyn za pomoc i odebranie takiej ilości odpadów.
To był wspaniały dzień. Matka Ziemia na pewno jest z nas wszystkich dumna.