Gala Jubileuszowa
Gala Jubileuszowa
Olsztyński Teatr Lalek świętuje 70-lecie!
Mieliśmy niezwykłą przyjemność uczcić 70. rocznicę istnienia naszej instytucji teatralnej. To niezwykłe wydarzenie było pełne emocji, wzruszeń i wyjątkowych momentów.
Na naszej scenie odbyła się premiera spektaklu „Mały Widz, czyli biegiem przez Warmię (i czas)”, autorstwa Andrzej Bartnikowski, w reżyserii Michała Derlatki. To niezapomniane doświadczenie przeniosło nas w czasie w magiczny świat teatru, pełen przygód i niespodzianek.
Nie zabrakło również chwili uroczystego wyróżnienia. Pan Wojewoda Radosław Król, w imieniu Prezydenta RP, wręczył odznaczenia Krzyże Zasługi dla Alicji Wroniszewskiej, Jarosława Cupriaka, Elżbietę Grad, Monika Bieńkowska Gryc oraz odznaczył medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Katarzyna Gałęska To wspaniała okazja, aby uhonorować naszych wspaniałych kolegów za ich wyjątkowy wkład w kulturę i sztukę.
Dyrektor, Andrzej Bartnikowski, również miał zaszczyt wręczyć nagrody dyrektora, doceniając niezwykłe zaangażowanie i talent naszych pracowników.
Ważnym momentem wieczoru było także pożegnanie Ewy Radtke, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Jej wkład w rozwój Teatru był nieoceniony, a wspomnienia z nią będą zawsze w naszych sercach.
Nie mogliśmy również zapomnieć o prezentacji naszego wyjątkowego wydawnictwa jubileuszowego - "Jak być dzieckiem po siedemdziesiątce". Ten wyjątkowy Pop-Up Book prezentuje historię Olsztyńskiego Teatru lalek dla dzieci.
Dziękujemy wszystkim, którzy z nami świętowali. To dla nas niezwykłe wyróżnienie móc działać dla Was i z Wami przez tyle lat. Wierzymy, że nasza wspólna podróż przez świat teatru będzie trwała jeszcze przez wiele kolejnych lat!