Ważnym elementem działalności teatru jest edukacja widza - na każdym etapie przyjaźni z teatrem.

Po spektaklach odbywają się lekcje teatralne, podczas nich można dowiedzieć się, jak wyglądają kulisy, kto pracuje w teatrze, kogo na scenie nie widać, a bez niego aktorzy nie mogliby zagrać. Pokazujemy również to na czym znamy się najlepiej - teatralne lalki, sposoby ich animowania oraz chwalimy się naszą pracownią plastyczną.

Kontakt z Biurem Obsługi Widzów - 89 538 70 30


Poza działaniami repertuarowymi w budynku teatru wielokrotnie odbywają się warsztaty – oferta ta adresowana jest do osób w różnym wieku, od najnajów do seniorów. Warsztaty prowadzone są na różnym poziomie zaawansowania. O aktualnych naborach informujemy w aktualnościach na stronie.


Przy teatrze działają Teatroholicy (wcześniej znani pod nazwą Szkolna Rada Teatralna), jest to grupa skupiająca dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Członkowie mają okazję poznać teatr od strony kulis oraz zaistnieć na deskach sceny. W trakcie sezonu teatralnego dla słuchaczy prowadzone są zajęcia z historii i teorii teatru. Zajęcia te są płatne, obywają się w poniedziałki od godziny 17:00. Nabór na początku sezonu artystcznego.

Kontakt z Biurem Obsługi Widzów - 89 538 70 30