Żółtoniebieska premiera
Żółtoniebieska premiera

Aktorzy wykorzystując proste elementy, wyczarują historię przyjaźni Żółtego i Niebieskiego. To historia o przyjaźni i potrzebie wspólnej zabawy. Twórcy spektaklu, za autorem książki, pytają o ważne dla dziecka i rodzica tematy: kwestię posłuszeństwa i nieposłuszeństwa, przynależności do grupy i rodziny oraz konsekwencji własnych wyborów.

Spektakl  „Żółtoniebieski” powstał na motywach książki „Mały żółty i mały niebieski” Leo Lionniego. Ta realizacja pobudzi wyobraźnię dziecka, a spektakl będzie ciekawą podróżą w krainę plastyki już dla 1,5 rocznych widzów!

Coraz więcej polskich teatrów ma w swoim repertuarze taką propozycję, a w wielu krajach europejskich inicjatywy tego typu mają już swoją tradycję i zagorzałych zwolenników.  Spektakle dla najnajów to rodzaj teatru inicjacyjnego – dostosowanego do wrażliwości Małego Widza. Twórcy takich przedstawień mając wiedzę z dziedziny psychologii dziecka umiejętnie wprowadzą  maluchy w nieznany i niezwykle kolorowy świat sztuki. W tym pierwszym spotkaniu z teatrem bezcenna jest obecność dorosłych.

 


FOTORELACJA Z PRÓBY:PREMIERA 2 MARCA 2019 | Olsztyński Teatr Lalek

„Żółtoniebieski” na motywach książki „Mały żółty i mały niebieski” Leo Lionniego
Reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza
Scenografia: Ewa Woźniak
Muzyka: Iga Eckert
Tłumaczenie: Marta Tychmanowicz (Wydawnictwo BABARYBA)