Halabardy 2018
Halabardy 2018

Olsztyński Teatr Lalek oraz Tajna Kapituła Wyzwolenia Artystycznego Olsztyńskiego Teatru Lalek i Teatrów Lalek w Ogóle  zaprasza do wzięcia udziału w Festiwalu Halabardy 2018!

Ten wyjątkowy festiwal powołany przez Tajną Kapitułę w 2010 roku ma status ogólnopolski, liczymy, że najbliższa, szósta edycja, uzyska status międzynarodowy. Niewątpliwie ta inicjatywa nie tylko integruje środowisko teatralne, ale wpływa na świadomość widzów oraz krytyków. Jak wyjaśnia to Tajna Kapituła: „Każdy aktor marzy o wielkiej kreacji. Nie zawsze jednak wielka kreacja to wielka rola.”

Podczas minionych edycji o „Złotą Halabardę” walczyli aktorzy z Teatru Maska
z Rzeszowa, Białostockiego Teatr Lalek, Teatru Groteska z Krakowa, Teatru Montownia z Warszawy, Teatru Miniatura z Gdańska, Teatru Lalki i Aktora
z Łomży, Opolskiego Teatr Lalki i Aktora, Teatru Lalek Arlekin z Łodzi, Teatru Banialuka z Bielska-Białej, Teatru Pinokio z Łodzi, Teatru Pleciuga ze Szczecina, Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Zależy nam, by Festiwal najmniejszych kreacji aktorskich zyskał przychylność dyrekcji, zespołu oraz widzów każdego teatru.

Najbliższa edycja odbędzie się tradycyjnie w Olsztyńskim Teatrze Lalek w dniach 28 i 29 kwietnia 2018r. Pierwszego dnia widzowie będą mieli okazję oglądać aktora-laureata „Złotej Halabardy”, drugiego zaś odbędzie się uroczysta Gala.

Zachęcamy, by obejrzeć dotychczasowe nominacje na portalu YOUTUBE pod hasłem „Halabardy OTL” lub Halabardy 2010 / 2011/ 2014/ 2015.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej Teatru: http://teatrlalek.olsztyn.pl/halabardy/17