Jagna  Polakowska
Jagna Polakowska

Dorobek artystyczny w OTL

Ach ta mysia
autor: Jefim Czepowiecki, reżyseria: Czesław Sieńko

Amelka, Bóbr i Król na dachu
autor: Tankred Dorst, współpraca Ursula Ehler, reżyseria: Jacek Malinowski

Cykor
autor: Pál Békés, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Czarodziejski koncert (Miniatury)
autor: Tomasz Brzeziński, reżyseria: Tomasz Brzeziński

Kabaret Lalecznych Halabardników
autor: Andrzej Bartnikowski, reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Kandyd – próba generalna
autor: Simona Chalupová wg Woltera, reżyseria: Simona Chalupová

Król Jeleń
autor: Carlo Gozzi, reżyseria: Paweł Aigner

Królowa Śniegu
autor: H.Ch. Andersen, reżyseria: Jacek Malinowski

Na Olimpie - Historie z mitów greckich
autor: Norbert Okoń, reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

Na Warmii... dawno, dawno temu
autor: wg baśni spisanych przez Marię Zientarę Malewską, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Niebieski ptak
autor: Maurice Maeterlinck, reżyseria: Andrzej Rozhin

O diabełku Widełku
autor: Pierre Gripari, reżyseria: Scena Inicjatyw Aktorskich

O dwóch takich, co ukradli księżyc
autor: Kornel Makuszyński, reżyseria: Ewa Sokół - Malesza

O królewnie Wełence
autor: Maria Joterka (z inspiracji baśnią Marii Krüger) , reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski

Ostatnia noc Don Juana
autor: Edmond Rostand, reżyseria: Julia Mark

Pentezylea
autor: Szymon Szymonowic , reżyseria: Helena Radzikowska

Petit Pierre
autor: Suzanne Lebeau, reżyseria: Helena Radzikowska

Pinokio
autor: Zbigniew Głowacki na motywach bajki Carlo Collodiego, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Przygody Sindbada Żeglarza
autor: Bolesław Leśmian w adaptacji Ireneusza Maciejewskiego, reżyseria: Ireneusz Maciejewski

Psiakość
autor: Marta Guśniowska , reżyseria: Mariola Ordak-Świątkiewicz

Smok Kuba
autor: Mariusz Kozubek, reżyseria: Lech Chojnacki

Szałaputki
autor: Janusz Ryl-Krystianowski , reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski

Śpiąca Królewna
autor: Katarína Aulitisová wg Braci Grimm , reżyseria: Petr Nosálek

Tygrys Pietrek
autor: Hanna Januszewska i Jan Wilkowski , reżyseria: Alina Skiepko - Gielniewska

Uwaga! Bajki na drodze
autor: Małgorzata Kamińska - Sobczyk, reżyseria: Marcin Ehrlich

Zielony wędrowiec
autor: Liliana Bardijewska, reżyseria: Michał Derlatka

Żywoty świętych
autor: Jędrzej Wowro, reżyseria: Bohdan Głuszczak

w OTL od 1997 r.

Nagrody i wyróżnienia:

2001 wyróżnienie dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za wyrazistość ruchu scenicznego w roli Persefony w spektaklu „Na Olimpie”, 

2007 wyróżnienie dyrektora za rolę Śpiącej Królewny w spektaklu "Uwaga! Bajki na drodze", 

2008 nagroda dyrektora za nawiązanie aktorskiego dialogu z dziecięcą publicznością w spektaklu "O królewnie Wełence", 

2010 nagroda Szkolnej Rady Teatralnej za rolę Babci w spektaklu „Królowa Śniegu”, przyznana z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, 

2013 Nagroda Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Olsztyńskiego Teatru Lalek w podziękowaniu za twórczy wkład w zespołową pracę oraz stworzenie interesującej i barwnej postaci scenicznej  w spektaklu "Na Warmii..dawno, dawno temu"  z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, 

14.09.2013 nagroda za najlepszą animację dla zespołu OTL. Rola zagrana w spektaklu "Na Warmii... dawno, dawno temu". Przedstawienie zaprezentowane zostało podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek (PiF) w Zagrzebiu (Chorwacja)