Agnieszka  Roszko
Agnieszka Roszko

Dorobek artystyczny w OTL

Amelka, Bóbr i Król na dachu
autor: Tankred Dorst, współpraca Ursula Ehler, reżyseria: Jacek Malinowski

Ania z Zielonego Wzgórza
autor: Lucy Maud Montgomery, reżyseria: Krzysztof Rościszewski

Bajka o szczęściu
autor: Izabela Degórska, reżyseria: Grzegorz Kwieciński

Byczek Fernando
autor: Munro Leaf, reżyseria: Elżbieta Grad, Marek Markiewicz

Czarodziejski koncert (Miniatury)
autor: Tomasz Brzeziński, reżyseria: Tomasz Brzeziński

Dzikie łabędzie
autor: Hans Christian Andersen, reżyseria: Marcin Jarnuszkiewicz

Dzisiaj w Betlejem
autor: Zbigniew Głowacki, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Fałszywa Księżniczka
autor: Krystyna Jakóbczyk, reżyseria: Krystyna Jakóbczyk

Historia całkiem zwyczajna
autor: Marija Łado, reżyseria: Petr Nosálek

Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma
autor: Tankred Dorst i Ursula Ehler, reżyseria: Paweł Aigner

Kartoteka
autor: Tadeusz Różewicz, reżyseria: Krzysztof Rościszewski

Koziołek Matołek
autor: Kornel Makuszyński, reżyseria: Czesław Sieńko

Lekcja
autor: Eugene Ionesco, reżyseria: Krzysztof Rościszewski

Mały Nemo w Krainie Snów
autor: Andrzej Bartnikowski na podstawie komiksu Winsora McCaya, reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Na Olimpie - Historie z mitów greckich
autor: Norbert Okoń, reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

Niebieski ptak
autor: Maurice Maeterlinck, reżyseria: Andrzej Rozhin

O królewnie Wełence
autor: Maria Joterka (z inspiracji baśnią Marii Krüger) , reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski

Opowieść wigilijna
autor: Charles Dickens, reżyseria: Krystyna Jakóbczyk

Ostatnia noc Don Juana
autor: Edmond Rostand, reżyseria: Julia Mark

Piękna i Bestia
autor: Oleg Żiugżda (na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont), reżyseria: Oleg Żiugżda

Przygody Euzebiusza
autor: Beata Krupska, reżyseria: Scena Inicjatyw Aktorskich

Przygody Sindbada Żeglarza
autor: Bolesław Leśmian w adaptacji Ireneusza Maciejewskiego, reżyseria: Ireneusz Maciejewski

Psiakość
autor: Marta Guśniowska , reżyseria: Mariola Ordak-Świątkiewicz

Uwaga! Bajki na drodze
autor: Małgorzata Kamińska - Sobczyk, reżyseria: Marcin Ehrlich

Wszystkie myszy lubią ser
autor: Gyula Urbán, reżyseria: András Veres

Zielony wędrowiec
autor: Liliana Bardijewska, reżyseria: Michał Derlatka

Żywoty świętych
autor: Jędrzej Wowro, reżyseria: Bohdan Głuszczak

w OTL od 1993 r.

Nagrody i wyróżnienia:

2002 nagroda dyrektora teatru za rolę Tłustej Kobiety w spektaklu "Kartoteka" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, 

2005 nagroda dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek za epizodyczną rolę Służącej w "Lekcji", 

2008 nagroda dyrektora za nawiązanie aktorskiego dialogu z dziecięcą publicznością w spektaklu "O królewnie Wełence", 

2009 nagroda dyrektora z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w uznaniu za stworzoną wspólnie z Zespołem wysoką jakość artystyczną spektaklu „Historia całkiem zwyczajna”,

2014 Odznaka Zasłużony dla Kultury Polskiej, 

2014 doroczna Nagroda Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Olsztyńskiego Teatru Lalek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za rolę Kosa w spektaklu „Amelka, Bóbr i Król na dachu”,