Agnieszka  Harasimowicz
Agnieszka Harasimowicz

Dorobek artystyczny w OTL

Amelka, Bóbr i Król na dachu
autor: Tankred Dorst, współpraca Ursula Ehler, reżyseria: Jacek Malinowski

Ania z Zielonego Wzgórza
autor: Lucy Maud Montgomery, reżyseria: Krzysztof Rościszewski

Cykor
autor: Pál Békés, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Czarodziejski koncert (Miniatury)
autor: Tomasz Brzeziński, reżyseria: Tomasz Brzeziński

doMY
autor: Honorata Mierzejewska-Mikosza, reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza

Dzienniki gwiazdowe
autor: Stanisław Lem , reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Dzikie łabędzie
autor: Hans Christian Andersen, reżyseria: Marcin Jarnuszkiewicz

Dzisiaj w Betlejem
autor: Zbigniew Głowacki, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Fałszywa Księżniczka
autor: Krystyna Jakóbczyk, reżyseria: Krystyna Jakóbczyk

Historia całkiem zwyczajna
autor: Marija Łado, reżyseria: Petr Nosálek

Kabaret Lalecznych Halabardników
autor: Andrzej Bartnikowski, reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Kandyd – próba generalna
autor: Simona Chalupová wg Woltera, reżyseria: Simona Chalupová

Kartoteka
autor: Tadeusz Różewicz, reżyseria: Krzysztof Rościszewski

Koziołek Matołek
autor: Kornel Makuszyński, reżyseria: Czesław Sieńko

Księżniczka na ziarnku grochu
autor: Vlasta Špicnerová, reżyseria: Alina Skiepko - Gielniewska

Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich
autor: Paul Maar, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Niebieski Piesek
autor: Gyula Urban wg utworu Aliny i Jana Le Witt, reżyseria: Scena Inicjatyw Aktorskich

Niebieski ptak
autor: Maurice Maeterlinck, reżyseria: Andrzej Rozhin

O dwóch takich, co ukradli księżyc
autor: Kornel Makuszyński, reżyseria: Ewa Sokół - Malesza

O królewnie Wełence
autor: Maria Joterka (z inspiracji baśnią Marii Krüger) , reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski

O Rybaku i Złotej Rybce
autor: Marta Guśniowska na motywach baśni Aleksandra Puszkina, reżyseria: Zespół w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich


Od ucha do ucha
autor: Honorata Mierzejewska-Mikosza , reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza

Opowieść wigilijna
autor: Charles Dickens, reżyseria: Krystyna Jakóbczyk

Ostatnia noc Don Juana
autor: Edmond Rostand, reżyseria: Julia Mark

Pan Lampa
autor: Malina Prześluga, reżyseria: Helena Radzikowska

Piękna i Bestia
autor: Oleg Żiugżda (na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont), reżyseria: Oleg Żiugżda

Przygody Euzebiusza
autor: , reżyseria: Scena Inicjatyw Aktorskich

Zielony wędrowiec
autor: Liliana Bardijewska, reżyseria: Michał Derlatka

Żywoty świętych
autor: Jędrzej Wowro, reżyseria: Bohdan Głuszczak

w OTL od 1998 r.

Nagrody i wyróżnienia

2005 nagroda dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek za rolę Wróżki w spektaklu "Kopciuszek", 

2006 nagroda dyrektora za rolę Magdalenki w "Żywotach świętych" i Wielkiej Ciemności Doskonałej w spektaklu "Cykor",

2007/2008 wyróżnienie Rady Nauczycieli za rolę Królowej w "Księżniczce na ziarnku grochu", 2007 - nagroda Rady Nauczycieli dla najlepszej aktorki sezonu 

2008 nagroda dyrektora za nawiązanie aktorskiego dialogu z dziecięcą publicznością w spektaklu "O królewnie Wełence", 2008

2009 nagroda dyrektora z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w uznaniu za stworzoną wspólnie z Zespołem wysoką jakość artystyczną spektaklu „Historia całkiem zwyczajna”,

2009 wyróżnienie Szkolnej Rady Teatralnej za rolę Kminka w spektaklu "Kukuryku na patyku", Międzynarodowy Dzień Teatru 

2013. nagroda Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Olsztyńskiego Teatru Lalek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w podziękowaniu za  stworzenie wyrazistej i barwnej postaci scenicznej ("Baby Małgorzaty")  w spektaklu „Baśń  o Złotej Rybce”, 

14.09.2013. nagroda za najlepszą animację dla zespołu OTL. Rola zagrana w spektaklu "Na Warmii... dawno, dawno temu" w zastępstwie Hanny Banasiak. Przedstawienie zaprezentowane zostało podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek (PiF) w Zagrzebiu (Chorwacja) 

2014 Odznaka Zasłużony dla Kultury Polskiej,