Za drzwiami - wystawa
Za drzwiami - wystawa

Cykl fotografii "Za drzwiami" przedstawia klatki schodowe olsztyńskich kamienic, pełne śladów pozostawionych przez czas. 

Wernisaż wystawy 09.09 godz. 17.00

Nie spodziewamy się piękna, które ukazuje się w kompozycji kolejnych warstw łuszczących się olejnych lamperii, niszczejących wnętrz. Promienie światła przecinają mrok starych i zapomnianych, a jednocześnie wciąż pełnych życia korytarzy. 

Żal za dawną świetnością kamienic, w których spod warstw farby wyzierają często ślady dawnych fresków, miejsce brakujących rzeźbionych tralek zajmują proste listwy, a w witrażowe okna wprawiono przypadkowe kawałki szyb, miesza się z zachwytem nad niepowtarzalną atmosferą tajemnicy ukrytej za drzwiami domów. Wydają się być może smutne i zapomniane, ale, choć w mniej oczywisty sposób, wciąż zachwycają.

Autorką wystawy jest Katarzyna Schulz. 

Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Swój dyplom złożyła w pracowni animacji dr. Antoniego Grzybka w 2016 roku. Zajmuje się scenografią, animacją poklatkową oraz fotografią. Aktualnie pracuje w Olsztyńskim Teatrze jako plastyk. Animacje lalkowe Klatka (2013), Autystycznie (2014) oraz I nagle coś się zepsuło (2016) były prezentowane na ogólnopolskich festiwalach filmowych. Autorka koncepcji scenograficznej wystawy "AUTOKONSTRUKCJE. Przewodnik po wrażliwości" oraz spektaklu "Koniec bajki".