Premiera!
Premiera!

Produkcja spektaklu „Dziecko Noego” nabiera rozpędu! Premiera odbędzie się  21 kwietnia 2018 roku. Każdy proces produkcji teatralnej złożony jest z prób aktorów i zespołu twórców. Cały mechanizm, jak sceniczna lalka, musi sprawnie działać. „Dziecko Noego” będzie widowiskiem realizowanym na dużej scenie, dlatego przy tej okazji w sposób maksymalny korzystamy z naszych pracowni: plastycznej, stolarskiej i mechanizatorskiej. Teatr to magiczne miejsce, pozwala na wspaniałe podróże do różnych krain i opowieści.

Tym razem zapraszamy do retrospekcji. Dyrektor OTL, Andrzej Bartnikowski, przy użyciu rozmaitych środków teatralnych przedstawi olsztyńskiej publiczności "Dziecko Noego", którego autorem jest znany i ceniony Eric-Emmanuel Schmitt. To oparta na faktach historia żydowskiego chłopca, Josepha, który podczas okupacji Belgii trafił do sierocińca. Jednym z opiekunów był katolicki ksiądz - ojciec Pons. Opowieść ta mówi o pamięci i wierności. Także o tym, czy mogą ocaleć wartości, które zalał okrutny, niszczący hitlerowski potop.

Spektakl opowiedziany za pomocą współczesnych środków teatralnych oraz lalek z pewnością zaciekawi nie tylko samą swoją treścią, ale i warstwą wizualną.

https://www.youtube.com/watch?v=yzXPBEXH840&t=3s