Odwiedzi nas BTL!
Odwiedzi nas BTL!

Każda bajka zaczyna się od słów "dawno, dawno temu". Jednak może zacząć ją "za górami, za lasami"? Albo jeszcze inaczej? Te całkiem magiczne formuły pozwolą publiczności wejść w historię o dziewczynce w czerwonej pelerynie. Zna ją bardzo dobrze każde dziecko i każdy dorosły. Dwaj panowie: Muzyk – Krzysztof Bitdorf i Aktor – Ryszard Doliński poprzez szlachetną błazenadę sprowokują olsztyńską publiczność do wspólnego budowania wesołej opowiastki. Do tej niezwykłej wspólnej zabawy teatrem zapraszamy podczas  pokaz specjalnego Białostockiego Teatru Lalek w ramach Festiwalu Halabardy 2018.

Festiwal jest plebiscytem, podczas którego przyznawana jest Ogólnopolska Nagroda „Złota Halabarda” wyróżniająca najmniejszą kreację
aktorską. Złota Halabarda jest przyznawana pr zez Tajną Kapitułę od 2010 roku, a od 2012 r. ma status ogólnopolski.Jej idea zrodziła się podczas spotkań „Tajnej Kapituły Wyzwolenia Artystycznego Olsztyńskiego Teatru Lalek i Teatrów Lalek w Ogóle”. Festiwal popularyzuje i promuje małe kreacje i aktorów epizodystów. Ocalmy od zapomnienia nieważne z pozoru role tak zwanych halabardników, które są budowane indywidualnie lub grupowo. To one,jak sól potrawie, nadają smak sztuce. Podczas pokazu specjalnego obejrzycie spektakl również od strony kulis. W tej edycji gościmy Ryszarda Dolińskiego - laureata Złotej Halabardy 2016.

Na spektakl zapraszamy 28 kwietnia o godzinie 17:00. 

>> CZERWONY KAPTUREK W OTL <<

Rezerwacje możliwe online na stronie oraz telefonicznie w Biurze Organizacji Widowni, pod numerem: 89 538 70 30.