Kulisy życia lalek
Kulisy życia lalek

Kiedy zaczyna się życie lalki teatralnej? Czy jest to chwila, w której twórca spektaklu wyobraża sobie swojego bohatera? Czy dopiero w pracowni plastycznej gdzie na bazie projektu rodzi się materialne odzwierciedlenie tego wyobrażenia? Niektórzy powiedzą, że lalka teatralna ożywa sporadycznie. Najpierw podczas prób - kiedy ze swoim animatorem uczą się siebie nawzajem. Potem w trakcie spektaklu - wielokrotnie powtarzane na próbach gesty i sytuacje układają się w magiczną całość.

Ale co dzieje się poza sceną?  Jak wygląda życie lalki teatralnej, gdy gasną światła, a aktorzy i  widzowie opuszczają teatr?  O czym śnią kukiełki, pacynki i marionetki jeśli nie muszą podporządkowywać się scenariuszowi  i scenografii?  Na to i wiele innych pytań dotyczących sekretów lalek teatralnych spróbowali odpowiedzieć studenci Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM.  Młodzi artyści za pomocą malarskich realizacji zobrazowali  swoje wrażenia i refleksje na temat lalkowych inspiracji.

W realizacji projektu „Kulisy życie lalek” wzięli udział studenci ISP z pracowni malarskich dr hab. Zygmunta Drońskiego prof. UWM oraz dr Joanny Bentkowskiej- Hlebowicz.
Wernisaż: 24.02.2018r. godz.: 17:00
Uczestnicy:

 1.  Anna Graczyk
 2. Tomasz Kardacz
 3. Olimpia Matusiewicz
 4. Wiola Bykowska
 5. Karolina Wnęta
 6. Anna Demkowicz
 7. Aleksandra Gałas
 8. Wiktoria Florczak
 9. Amanda Bałdyga
 10. Barbara Maciuk
 11. Julia Lotz
 12. Marzena Kaczyńska