Dzień Teatru Publicznego
Dzień Teatru Publicznego

12 maja 2018 po raz czwarty obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego.

W Olsztyńskim Teatrze Lalek zagramy spektakl "Krawiec Niteczka". 

Zasady akcji "Grosze grają rolę":

#1 Sprzedaż biletów rusza w dniu 12 maja o godzinie 14:30.

#2 Jedna osoba może kupić w kasie maksymalnie 5 biletów.

#3 Na spektakl objęty akcją "Grosze grają rolę" nie można dokonywać rezerwcji.

#4 Bilety na spektakl "Krawiec Niteczka" w ramach akcji "Grosze grają rolę" możliwe do nabycia jedynie w kasie teatru.

Pomysł ten zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane w Polsce przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł). W OTL akcja obowiązuje 12 maja na spektakl Krawiec Niteczka o 15:30.

______________________________________


Z badania ekonomicznego teatrów, które na nasze zlecenie przeprowadzili ekonomiści Szkoły Głównej Handlowej, wynika, że 1 złotówka dotacji samorządowej przynosi nieco ponad 3 zł przychodu dla gospodarki regionu, w którym teatr stale pracuje. To świetna wiadomość dla organizatorów – samorządów wszystkich szczebli. Mamy dowód na to, że teatr publiczny nie jest generatorem straty, ale wręcz przynosi zysk. Nie musi być kłopotem i problemem, ale może być prawdziwą inwestycją.
______________________________________

Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie zaproszenie widzów do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu „Spacerowników teatralnych" (więcej na www.spacerownikteatralny.pl).
______________________________________

Informacje na temat wszystkich granych w ramach akcji spektakli można znaleźć na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzuwww.dzienteatrupublicznego.pl.
______________________________________

identyfikacja wizualna akcji: Kama Schinwelska, Marcin Gwiazdowski /ELIPSY