Jarek Cupriak
Jarek Cupriak

Dorobek artystyczny w OTL

Amelka, Bóbr i Król na dachu
autor: Tankred Dorst, współpraca Ursula Ehler, reżyseria: Jacek Malinowski

Balladyna
autor: Juliusz Słowacki , reżyseria: Oleg Żiugżda

Byczek Fernando
autor: Munro Leaf, reżyseria: Elżbieta Grad, Marek Markiewicz

Cykor
autor: Pál Békés, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Czarodziejski koncert (Miniatury)
autor: Tomasz Brzeziński, reżyseria: Tomasz Brzeziński

doMY
autor: Honorata Mierzejewska-Mikosza, reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza

Dzienniki gwiazdowe
autor: Stanisław Lem , reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Dzikie łabędzie
autor: Hans Christian Andersen, reżyseria: Marcin Jarnuszkiewicz

Fałszywa Księżniczka
autor: Krystyna Jakóbczyk, reżyseria: Krystyna Jakóbczyk

Historia Calineczki
autor: Jacek Pietruski, reżyseria: Jacek Pietruski

Historia całkiem zwyczajna
autor: Marija Łado, reżyseria: Petr Nosálek

Igraszki z diabłem
autor: Jan Drda , reżyseria: Petr Nosalek

Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma
autor: Tankred Dorst i Ursula Ehler, reżyseria: Paweł Aigner

Kandyd – próba generalna
autor: Simona Chalupová wg Woltera, reżyseria: Simona Chalupová

Kartoteka
autor: Tadeusz Różewicz, reżyseria: Krzysztof Rościszewski

Koziołek Matołek
autor: Kornel Makuszyński, reżyseria: Czesław Sieńko

Król Jeleń
autor: Carlo Gozzi, reżyseria: Paweł Aigner

Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich
autor: Paul Maar, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Mały Nemo w Krainie Snów
autor: Andrzej Bartnikowski na podstawie komiksu Winsora McCaya, reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Mikołaj Kropielnik z Olsztyna
autor: Marta Guśniowska, reżyseria: Jarek Cupriak

Na Olimpie - Historie z mitów greckich
autor: Norbert Okoń, reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

Niebieski Piesek
autor: Gyula Urban wg utworu Aliny i Jana Le Witt, reżyseria: Scena Inicjatyw Aktorskich

Niebieski ptak
autor: Maurice Maeterlinck, reżyseria: Andrzej Rozhin

O dwóch takich, co ukradli księżyc
autor: Kornel Makuszyński, reżyseria: Ewa Sokół - Malesza

O Rybaku i Złotej Rybce
autor: Marta Guśniowska na motywach baśni Aleksandra Puszkina, reżyseria: Zespół w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich

Opowieść wigilijna
autor: Charles Dickens, reżyseria: Krystyna Jakóbczyk

Piękna i Bestia
autor: Oleg Żiugżda (na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont), reżyseria: Oleg Żiugżda

Pinokio
autor: Zbigniew Głowacki na motywach bajki Carlo Collodiego, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Smok Kuba
autor: Mariusz Kozubek, reżyseria: Lech Chojnacki

Śpiąca Królewna
autor: Katarína Aulitisová wg Braci Grimm , reżyseria: Petr Nosálek

Tygrys Pietrek
autor: Hanna Januszewska i Jan Wilkowski , reżyseria: Alina Skiepko - Gielniewska

Tymoteusz i Psiuńcio
autor: Jan Wilkowski , reżyseria: Zbigniew Głowacki

Tymoteusz wśród ptaków
autor: Jan Wilkowski, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Uwaga! Bajki na drodze
autor: Małgorzata Kamińska - Sobczyk, reżyseria: Marcin Ehrlich

Żywoty świętych
autor: Jędrzej Wowro, reżyseria: Bohdan Głuszczak

w OTL od 1990 r.

Nagrody i wyróżnienia

2001 nagroda dyrektora teatru za role w spektaklach "Kartoteka" i "Pinokio"- ze szczególnym wyróżnieniem roli Koguta, 2001

2003 nagroda dyrektora teatru z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za rolę AA w „Emigrantach” S. Mrożka, 

29.07.2003 wyróżnienie odznaką Zasłużony Działacz Kultury przez Ministra Kultury, 

2006 doroczna Nagroda Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury, 

2008 wyróżnienie dyrektora teatru za rolę Kabata w "Igraszkach z diabłem", 2007 - nagroda dyrektora za rolę Króla w spektaklu "Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma", 

2009 nagroda dyrektora z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w uznaniu za stworzoną wspólnie z Zespołem wysoką jakość artystyczną spektaklu „Historia całkiem zwyczajna”, 

2014 Medal Gloria Artis, 

2014 doroczna Nagroda Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Olsztyńskiego Teatru Lalek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za rolę Pustelnika w spektaklu „Balladyna”,