Elżbieta Grad
Elżbieta Grad

Dorobek artystyczny w OTL

Ach ta mysia
autor: Jefim Czepowiecki, reżyseria: Czesław Sieńko

Amelka, Bóbr i Król na dachu
autor: Tankred Dorst, współpraca Ursula Ehler, reżyseria: Jacek Malinowski

Balladyna
autor: Juliusz Słowacki , reżyseria: Oleg Żiugżda

Byczek Fernando
autor: Munro Leaf, reżyseria: Elżbieta Grad, Marek Markiewicz

Czarodziejski koncert (Miniatury)
autor: Tomasz Brzeziński, reżyseria: Tomasz Brzeziński

Dzienniki gwiazdowe
autor: Stanisław Lem , reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Dzikie łabędzie
autor: Hans Christian Andersen, reżyseria: Marcin Jarnuszkiewicz

Dzisiaj w Betlejem
autor: Zbigniew Głowacki, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Fałszywa Księżniczka
autor: Krystyna Jakóbczyk, reżyseria: Krystyna Jakóbczyk

Igraszki z diabłem
autor: Jan Drda , reżyseria: Petr Nosalek

Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma
autor: Tankred Dorst i Ursula Ehler, reżyseria: Paweł Aigner

Kartoteka
autor: Tadeusz Różewicz, reżyseria: Krzysztof Rościszewski

Koziołek Matołek
autor: Kornel Makuszyński, reżyseria: Czesław Sieńko

Królowa Śniegu
autor: H.Ch. Andersen, reżyseria: Jacek Malinowski

Mały Nemo w Krainie Snów
autor: Andrzej Bartnikowski na podstawie komiksu Winsora McCaya, reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Niebieski Piesek
autor: Gyula Urban wg utworu Aliny i Jana Le Witt, reżyseria: Scena Inicjatyw Aktorskich

Niebieski ptak
autor: Maurice Maeterlinck, reżyseria: Andrzej Rozhin

O królewnie Wełence
autor: Maria Joterka (z inspiracji baśnią Marii Krüger) , reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski

O Rybaku i Złotej Rybce
autor: Marta Guśniowska na motywach baśni Aleksandra Puszkina, reżyseria: Zespół w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich


Opowieść wigilijna
autor: Charles Dickens, reżyseria: Krystyna Jakóbczyk

Ostatnia noc Don Juana
autor: Edmond Rostand, reżyseria: Julia Mark

Piękna i Bestia
autor: Oleg Żiugżda (na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont), reżyseria: Oleg Żiugżda

Przygody Euzebiusza
autor: Beata Krupska, reżyseria: Scena Inicjatyw Aktorskich

Przygody Euzebiusza
autor: , reżyseria: Scena Inicjatyw Aktorskich

Przygody Sindbada Żeglarza
autor: Bolesław Leśmian w adaptacji Ireneusza Maciejewskiego, reżyseria: Ireneusz Maciejewski

Smok Kuba
autor: Mariusz Kozubek, reżyseria: Lech Chojnacki

Śpiąca Królewna
autor: Katarína Aulitisová wg Braci Grimm , reżyseria: Petr Nosálek

Tygrys Pietrek
autor: Hanna Januszewska i Jan Wilkowski , reżyseria: Alina Skiepko - Gielniewska

Uwaga! Bajki na drodze
autor: Małgorzata Kamińska - Sobczyk, reżyseria: Marcin Ehrlich

Wszystkie myszy lubią ser
autor: Gyula Urbán, reżyseria: András Veres

Żywoty świętych
autor: Jędrzej Wowro, reżyseria: Bohdan Głuszczak

w OTL od 1990 r.

Nagrody i wyróżnienia:

2001 nagroda dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za rolę Prosiaczka w spektaklu „Urodziny Kubusia Puchatka”, 

2003 nagroda dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za animację lalką w spektaklu „Bracia Lwie serce”, 

29.07.2003 wyróżnienie odznaką Zasłużony Działacz Kultury przez Ministra Kultury,

2005 nagroda dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek za epizodyczną rolę Małpy w spektaklu "Tygrys Pietrek", 

2006 nagroda dyrektora za rolę Kota w "Niebieskim Ptaku" i za rolę świętej Genowefy w spektaklu "Żywoty świętych", 

2007 nagroda dyrektora za rolę Kasi w "Igraszkach z diabłem", 

2007 wyróżnienie Szkolnej Rady Teatralnej za rolę Kasi w "Igraszkach z diabłem", 

2008 nagroda dyrektora za nawiązanie aktorskiego dialogu z dziecięcą publicznością w spektaklu "O królewnie Wełence", 

2011 nagroda dyrektora za role w spektaklu „Dzisiaj w Betlejem” ze szczególnym uwzględnieniem animacyjnego kunsztu włożonego w kreację roli Osiołka, Międzynarodowy Dzień Teatru

2014 Medal Gloria Artis, 

2014  doroczna Nagroda Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Olsztyńskiego Teatru Lalek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za rolę Matki w spektaklu „Balladyna"