Adam  Hajduczenia
Adam Hajduczenia

Dorobek artystyczny w OTL

Ach ta mysia
autor: Jefim Czepowiecki, reżyseria: Czesław Sieńko

Amelka, Bóbr i Król na dachu
autor: Tankred Dorst, współpraca Ursula Ehler, reżyseria: Jacek Malinowski

Bajka o szczęściu
autor: Izabela Degórska, reżyseria: Grzegorz Kwieciński

Balladyna
autor: Juliusz Słowacki , reżyseria: Oleg Żiugżda

Byczek Fernando
autor: Munro Leaf, reżyseria: Elżbieta Grad, Marek Markiewicz

Cykor
autor: Pál Békés, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Czarodziejski koncert (Miniatury)
autor: Tomasz Brzeziński, reżyseria: Tomasz Brzeziński

Dzienniki gwiazdowe
autor: Stanisław Lem , reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Dzikie łabędzie
autor: Hans Christian Andersen, reżyseria: Marcin Jarnuszkiewicz

Fałszywa Księżniczka
autor: Krystyna Jakóbczyk, reżyseria: Krystyna Jakóbczyk

Historia całkiem zwyczajna
autor: Marija Łado, reżyseria: Petr Nosálek

Igraszki z diabłem
autor: Jan Drda , reżyseria: Petr Nosalek

Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma
autor: Tankred Dorst i Ursula Ehler, reżyseria: Paweł Aigner

Kandyd – próba generalna
autor: Simona Chalupová wg Woltera, reżyseria: Simona Chalupová

Kartoteka
autor: Tadeusz Różewicz, reżyseria: Krzysztof Rościszewski

Koziołek Matołek
autor: Kornel Makuszyński, reżyseria: Czesław Sieńko

Król Jeleń
autor: Carlo Gozzi, reżyseria: Paweł Aigner

Królowa Śniegu
autor: H.Ch. Andersen, reżyseria: Jacek Malinowski

Księżniczka na ziarnku grochu
autor: Vlasta Špicnerová, reżyseria: Alina Skiepko - Gielniewska

Mały Nemo w Krainie Snów
autor: Andrzej Bartnikowski na podstawie komiksu Winsora McCaya, reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Na Olimpie - Historie z mitów greckich
autor: Norbert Okoń, reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

Nid
autor: Andrzej Bartnikowski, reżyseria: Andrzej Bartnikowski

Niebieski Piesek
autor: Gyula Urban wg utworu Aliny i Jana Le Witt, reżyseria: Scena Inicjatyw Aktorskich

Niebieski ptak
autor: Maurice Maeterlinck, reżyseria: Andrzej Rozhin

O dwóch takich, co ukradli księżyc
autor: Kornel Makuszyński, reżyseria: Ewa Sokół - Malesza


Opowieść wigilijna
autor: Charles Dickens, reżyseria: Krystyna Jakóbczyk

Pentezylea
autor: Szymon Szymonowic , reżyseria: Helena Radzikowska

Przygody Sindbada Żeglarza
autor: Bolesław Leśmian w adaptacji Ireneusza Maciejewskiego, reżyseria: Ireneusz Maciejewski

Smok Kuba
autor: Mariusz Kozubek, reżyseria: Lech Chojnacki

Tygrys Pietrek
autor: Hanna Januszewska i Jan Wilkowski , reżyseria: Alina Skiepko - Gielniewska

Tymoteusz wśród ptaków
autor: Jan Wilkowski, reżyseria: Zbigniew Głowacki

Uwaga! Bajki na drodze
autor: Małgorzata Kamińska - Sobczyk, reżyseria: Marcin Ehrlich

Wszystkie myszy lubią ser
autor: Gyula Urbán, reżyseria: András Veres

Żywoty świętych
autor: Jędrzej Wowro, reżyseria: Bohdan Głuszczak

w OTL od 1990 r.

Nagrody i wyróżnienia

2003 nagroda dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za animację lalką w spektaklu „Bracia Lwie Serce”, 

2007 nagroda na XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalkowych w Opolu za rolę Pustelnika Scholastyka w spektaklu "Igraszki z diabłem", 

2008 nagroda dyrektora za rolę Wuja Edwarda w spektaklu "Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma", 

2009 nagroda dyrektora z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w uznaniu za stworzoną wspólnie z Zespołem wysoką jakość artystyczną spektaklu „Historia całkiem zwyczajna”, 

2014 Medal Gloria Artis, 

2014 doroczna Nagroda Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Olsztyńskiego Teatru Lalek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za rolę Staruszka w  spektaklu "Bajka o szczęściu",